První turnaj jednotlivců za námi.

Ve středu 7. března se o titul prvního plzeňského šampióna mezi jednotlivci rvalo v hale baru Bílého Medvěda 24 hráčů. Pravidla byla samozřejmě stejná, jen s tím rozdílem, že hráč měl k dispozici dva hody. V základní části a osmifinále se hrálo na šest kelímků, další vyřazovací boje už na deset. V úvodní části turnaje byli každému hráči náhodně vylosováni čtyři soupeři. Body z jednotlivých zápasů se všem účastníkům započítali do jedné tabulky. Nejlepších 16 hráčů pak přímo postoupilo do PlayOff.

Na pěti stolech započali bitvy krátce po osmé hodině večerní. Za podpory fanoušků a dalších přihlížejících se ze začátku nejvíce dařilo dívkám. Romča Tesařová kosila jednoho soupeře za druhým a stejně na tom byla i Nikola Podlipská. Z pánů nejvíce překvapil Honza Skála, který hrál Beer Pong vůbec poprvé v životě. Naopak spokojený nemohl být vítěz prvního ligového turnaje týmů, Martin Klokan nebo třeba Pavel Přibáň. Oba borci zvládli vyhrát jen jedno ze čtyř utkání.

[table id=1 /]

Oddělili jsme zrno od plev a do PlayOff postoupilo 16 nejlepších hráčů. Teď už nebyl prostor na chyby, každá další prohra znamenala konec v turnaji. Zajímavostí je, že ze sedmi dívek postoupilo hned pět do vyřazovacích bojů. Osmifinále se hrálo ještě na šest kelímků. Z první osmičky zvládli všichni své zápasy až na Nikču Podlipskou, která v „dívčí válce“ podlehla Nicol Pospíšilové. Honza Skála válel i ve čtvrtfinále a z turnaje vyprovodil silného Matěje Kokošku, který si věřil na celkové vítězství. Mezi nejlepší čtyři se dostal taky Patrik Vaněk, který vrátil porážku ze základní části Markovi Podlipskému. Tomáš Holý pomstil svou přítelkyni, když zvítězil nad Nicol Pospíšilovou a jedinou ženou v turnaji tak zůstala Romča Tesařová, na kterou nestačil Robert Míšek. V semifinále si první a jedinou slabou chvilku v turnaji vybral Honza Skála a do finále tak proklouzl Patrik Vaněk. Druhé strhující klání zvládla lépe Romča Tesařová, která prokázala neskutečně pevné nervy. Hru nejdříve dohodila a pak následně ovládla v prodloužení. Tomášovi nevyšla ani poslední hra, v zápase o třetí místo byl už Honza Skála opět na vítězné vlně a zcela zaslouženě bral v turnaji třetí příčku. Finále přišlo na řadu jednu hodinu po půl noci a lépe si v něm vedl Patrik Vaněk, který o dva kelímky porazil, do té doby neporaženou, Romču Tesařovou.  Vítězi gratulujeme a klobouk dolů před všemi účastníky turnaje. Budeme se na vás těšit na další akci.

[team_standings 1549]

[tournament_bracket 1591]

[tournament_winner 1591]

 

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *