Kvalifikace na ASOBP V už v pátek v Plzni

Už v pátek se v baru Bílej Medvěd uskuteční další Beer Pongový turnaj v rámci plzeňské ligy. Jedná se zároveň o jednu z posledních akcích ve starých prostorách industriální haly, kterou čeká velká rekonstrukce.

Čtvrté kolo bude mít v Plzni tradiční náboj. K tomu se však všechny přihlášené týmy poperou o vstupenku na Austrian Series of Beer Pong! Jeden z nejlépe obsazených rakouských eventů se koná v Attnang-Puchheimu, dvacet minut od nádherného jezera Attersee.

V pátek čeká na všechny hráče společná večeře a random turnaj dvojic. V sobotu pak přijde na řadu Main Event, kde nejlepší tým vyhraje trip na Mistrovství Evropy. V loňském roce zde bojovala spousta českých týmů, a odvezli jsme si domu ocenění pro nejlepší MIX tým turnaje.

Budeme se na vás těšit v baru Bílej Medvěd, už tento pátek. Sportu zdar a Beer Pongu zvlášť.

Nábor mládeže do Beer Pongového klubu

Beer Pong je sport jako každý jiný. Vyžadující nejrůznější škálu dovedností, zvýšenou psychickou odolnost a v neposlední řadě pevné nervy. Chceme li pomýšlet na olympiádu musíme dle olympijského výboru plně podporovat práci s mládeží od útlého věku. Proto jsme se rozhodli založit první mládežnické celky v Beer Pongu na světě.

BPC Pilsen – „kojáci“ – 2 – 5 let
BPC Pilsen – „malá píva“ – 6 – 10 let
BPC Pilsen – „pivní žáci“ – 12 – 14 let
BPC Pilsen – „tupláci“ – 15 – 17 let

*Po dovršení 18 let hráči automaticky postupují do „A“ týmu plzeňského klubu.

Nábor nových členů do mládežnických kategorií se uskuteční 12. dubna v baru Bílej Medvěd. Ucházející se členové musí v jednotlivých kategoriích prokázat následující dovednosti:

Kojáci – S lahví si rozumí, nemá problém s žužláním, nezahazuje ji. Zvládne bez úšklebu pojmout mléko s malým panáčkem rumu.

Malá píva – Jeho motorické dovednosti jsou na odpovídající úrovni, otevře pomocí otvíráku lahvové pivo a ochutná, bezpečně vypouští vzduch, vyhne se žralokům, zvládne velkého panáka zelené.

Pivní žáci – Lahváče otevře s grácií, za pomocí jakékoli pevného předmětu. Bez potíží vyexuje malé pivo. Pozná rozdíl mezi hladinkou a šnytem. Neušklíbne se po přivonění ke slivovici.

Tupláci – Pivo otvírá bezpečně za pomocí druhého piva. Vyjmenuje pět podniků, kde mu nalejou. Exuje velké pivo a k tomu zvládné velký rumíček. Zvrací pouze na toaletách.

Budeme se na Vaše ratolesti těšit už 12. dubna v plzeňském baru Bílej Medvěd. Sportu zdar a Beer Pongu zvlášť.

Aktualizace termínů – Pilsen League 2019

Beer Pong v Plzni je aktuálně na nejvyšší úrovni v České republice. Na konci dubna se zde uskuteční mistrovství ČR jednotlivců a tuzemská scéna tak 27. dubna prvně ve své historii pozná svého mistra. Toho nejlepšího hráče.
Ten kdo dokáže vyzrát na nástrahy základní skupiny, úspěšně se popere s výzvy ve vyřazovací části a vyhraje ultimátní finále v Play Off.

Přinášíme vám tak harmonogram turnajů, kde se můžete ucházet o turnajová prvenství, a která Vám můžou přinést účast v hlavním turnaji. Zároveň máme pro Vás další termíny na závěr plzeňské Beer Pongové ligy. Proto si zapište do kalendáře.

23.03.2019 / KD Měčín / 2v2

27.03.2019 / Pražská Beer Pong Liga / 1v1 / Edition
29.03.2019 / Beer Pong Ucho / 2v2 / Kvalifikace na 1v1
12.04.2019/ Pilsen League 4. kolo / ASOBP kvalifikace

13.04.2019 / KD Měčín / 1v1 – kvalifikace Na MČR
27.04.2019 / MČR Plzeň – 1v1 / ESOBP + ASOBP kvalifikace
07.05.2019 / Pilsen League 5. kolo
21.06.2019 / Pilsen League 6. kolo


Kdo zastaví Cukrovíčka? Přijedou v březnu Lavi Boys?

Neprohráli 16 zápasů za sebou. V lize mají náskok 38 bodů na druhý Šnycl Tým. Plusové skóre 48 kelímků. Kdo na březnovém ligovém kole zastaví tuhle rozjetou mašinu? Co třeba Lavi Boys. Jediný tým, který dokázal tohle slaďoušské duo dvakrát porazit. Dočkáme se dalšího souboje už na sobotním turnaji, který se koná 9. března v baru Bílej Medvěd? Uvidíme.

Cukrovíčka začala svou pouť za obhajobou předehrou před samotným finále a v prvním kole si oťukala Mrazíky v hladkém poměru 10:6. Kdo čekal ve druhém kole základní části nějaké vzrušení, musel být zklamán. Nejlepší mix tým Dražického turnaje – Banditas se zmohli na ještě o jeden kelímek méně než Mrazíci. Další sladkou tečku měl zápas třetího kola, s aktuálně třetím Šnycl Týmem, výhra 10:8. Poslední zápas ve skupině s Vinickýma Borcema se skóre 10:7 znamenal pro Martina s Matějem jistotu prvního místa ve skupině, bez ztráty bodu a s pozitivním rozdílem +14 kelímků.

Cukrovíčka tak mohla ze špice tabulky pozorovat, kdo se stane jejich soupeřem v osmifinále. We Are Groot zvládli předkolo proti Žíznivým Míčkům a my jsme se tak mohli těšit na souboj prvního a druhého týmu loňské sezóny. Grooti však nebyli úplně v herní pohodě a ač se drželi statečně, nakonec stejně padli – 10:7.

Nejvyrovnanější zápas tak kluci sehráli až ve čtvrtfinále, kdy se proti nim postavilo ladné dívčí duo – Hezky. Vyrovnaný zápas však rozhodly zkušenosti a závěr zápasu patřil klukům z Vodokrt – 10:9 a postup do semifinále. Tam došlo na repete z posledního turnaje a na opačné straně stolu stálo opět německé duo Two And Half Cup, které z turnaje vyřadilo Šnycl Tým a vrátilo jim tak porážku ze zápasu o třetí místo. Druhou pomstu si však borci z jihu Německa musí nechat na příště. I druhý semifinálový zápas prohráli, tentokráte 10:7 a čekal na ně opět zápas o třetí místo.

Tam je čekali Beer Devils, kteří v předkole přešli přes Zvoncí. V osmifinále pak doslova zničili FAV Team a ve čtvrtfinále těsně proklouzli kolem Mol na Mol. V semifinále jim však stopku vystavili Mrazíci a ani v zápase útěchy se klukům nedařilo. Třetí příčka tak patřila dvojici Two And Half Cup.

Samotné finále můžete shlédnout v našem záznamu. Jak už z názvu článku napovídá, Mrazíkům se nepovedlo navázat na finále z 9. kola sezóny 2018 a v zápase padli. Nutno však vyzdvihnou hluchou pasáž zápasu, kdy se Cukrovíčka zasekla na dvou kelímcích a to byla pro Mrazíky velká šance, které bohužel nevyužili. Gratulace tak opět musí putovat vedoucímu celku tabulky. Na druhé místo se čtvrtým místem vyhoupl Šnycl Tým, třetí příčka patří Two And Half Cup.

[tournament_bracket 4133]

Bílej Medvěd v pátek zažije další Beer Pongovou bitvu.

Beer Pongový turnaj pro všechny malé i velké příznivce sportu, piva a zábavy chystáme už tento pátek v baru Bílej Medvěd. Přijďte se pobavit s kamarády a vyzkoušet tu nejpopulárnější vysokoškolskou zábavu v USA – u nás v Plzni v unikátní podobě.

Vyhrát můžete spoustu cen – nejlepší tým turnaje zvedne nad hlavu pohár pro vítěze a další ceny čekají na všechny týmy na bedně. Startovné do turnaje je 150 Kč za dvoučlenný tým a vítěz si přijde na více než tisíc korun!

Každá dvojice odehraje v základní skupině 4 zápasy s náhodně vylosovanými soupeři. Od celkového počtu týmů se bude odvíjet počet postupujících. V prvním případě postoupí přímo nejlepší osmička a dalších 16 týmů se pak popere v předkole playoff. Druhou možností je přímí postup nejlepších šestnácti do hlavní fáze vyřazovacích bojů.

Těšíme se opět na skvělou akci plnou dobrého piva, a skvělých sportovních výkonů. Na závěr si ještě můžete připomenout jak to vypadalo na posledním turnaji, který se uskutečnil v lednu.


Drama až do konce. První turnaj sezóny vyhrála Cukrovíčka až v prodloužení.

První Beer Pongový turnaj v Plzni přilákal do industriální haly Bílého Medvěda více než stovku návštěvníků. Fanoušci a ostatní přihlížející podporovali v rámci hlavního turnaje 36 přihlášených dvojic. O zábavu samozřejmě nebylo nouze. Hlavní turnaj doplnila během večera také dovednostní Shooting Challange, kterou si mohl vyzkoušet každý účastník. Atmosféra byla výborná – konec konců, podívejte se sami.

Každá dvojice odehrála ve skupině 4 zápasy. A do Play-Off postoupilo jen 16 nejlepších týmů. Jen tři vítězství v základní části zajistili jistotu postupu do vyřazovacích bojů. Své o tom ví i Vitamín B, který v prvních čtyřech duelech nestačil jen na Cukrovíčka a do Play-Off šel se skórem +2 z posledního možného místa. Naopak nejlepším týmem se stal opět tým Drbu Vrbu, kterému očividně plzeňské prostředí svědčí. Bráchové ze Sedlčan se tak skórem +25 usadili na čele základní části. Dalších šest týmů ve skupině pocítilo hořkost porážky, Cukrovíčka, Šnycl Tým, Zbožní Kouleči, Kšandy, M&M a Zvoncí. Všechny tyhle týmy měly na kontě 12 bodů a s velkým očekáváním tak vstupovali do Play-Off.

Mezi postupujícími byl i německý tým z nedalekého Furtu – Tho And Half Cup, který ve skupině prohrál pouze s Šunkami.

[table id=18 /]

Nástrahou osmifinále nepřežilo osm týmů. Vitamin B, Hogři, Šnycl Tým, We Are Groot, Zbožní Kouleči, Tommy-Gun, Znovcí a Faváci se tak s turnajem museli rozloučit. První čtvrtfinálová bitva dopadla lépe pro Drbu Vrbu, kteří po skvělém zápase vyprovodili z turnaje The Players. Cukrovíčka si v napínavé bitvě poradila s Šunkama 10:9. Šnycl Tým ukončil spanilou jízdu M&M a Kšandy se neprotáhli přes Two And Half Cup. Poslední čtyřka pak nabídla dva rozdílné duely. Zatímco Drbu Vrbu deklasovalo 10:4 německý tým Two and Half Cup. Cukrovíčka se trápila s, v pohodě hrajícím Šnycl Týmem. Ve finále pak na sebe přeci jen narazil obhájce prvenství – Cukrovíčka a vítěz posledního kola, loňské sezóny – Drbu Vrbu. Na fantastické finále se můžete podívat ve videu níže.

Bitva o třetí místo měla taky strhující závěr, který zvládl v prodloužení Šnycl Tým. Marek Podlipský a Honza Šimůnek tak stanuli na třetím místě.

Děkujeme všem týmům, které si přišly zahrát na první Beer Pongový turnaj a budeme se těšit na další bitvu 22. února.

[tournament_bracket 3849]

CupKiller opět mistry Evropy. České týmy přepsaly historii.

Na mistrovství Evropy cestovaly naše týmy s velkými ambicemi, naplnit se je podařilo jen některým. Loni česká výprava zaznamenala v hlavní části turnaje historický úspěch – poprvé se povedlo některému výběru ze srdce Evropy postoupit do Play Off. Letos to v main eventu zvládly hned dva týmy a v turnaji pavoukem putovaly dále.

Evropský šampionát však začal už ve čtvrtek Party – Turnajem, kde se proti sobě utkaly náhodné dvojice. Vítězem se nakonec stala Švýcarsko – Německá dvojice Elias & RPM Speckmeyer.

Páteční turnaj patřil singlům. A tady jsme se dočkali řádného českého zastoupení. Jak v mužské, tak i v ženské kategorii se statečně bili čeští reprezentanti.

Celkem v turnaji startovalo 40 dívek z Německa, Rakouska, Maďarska, Švýcarska a České republiky. V základní části holky odehrály 4 zápasy a sladká šestnáctka si to pak rozdala v Play-Off o titul královny a evropské šampiónky.

Semifinálové bitvy byly v režii dvou národů. Tekla a hvicaa z Maďarska se utkaly na jedné straně pavouka, zatímco druhou obstaraly německé hráčky JettyDieDurstige a IsoldeDieDurstige. Tekla zvládla maďarské semifinále, stejně jako finálový zápas proti Durstige a stala se tak první šampiónkou v historii ženských singlů.

I naše hráčky si vedly velmi dobře. Na děleném devátém místě se umístila Nicol Posípíšilová, která v osmifinále vypadla právě s Teklou. Stejnou příčku obsadila druhá česká hráčka v PlayOff, Martina Křížková, která prohrála se čtvrtou v celkovém pořadí hvicou. Romana Tesařová a Lucie Mrázová ze základní skupiny nepostoupily.

Velkou podporu si z našich řad vysloužila taky Tanja, která loni po boku Slávky bojovala pod Českou vlajkou. Nyní ji v Singlu fandil i náš klub. Video níže je ze zápasu v základní části. Hraje se už 7. prodloužení a Tanja musí trefit.

Mezi muži byla mnohem větší konkurence. Titul však zůstal opět v Srbsku. Rejse na trůnu vystřídal jeho kamarád Vule. Je to jeho třetí velký triumf na evropské scéně. S parťákem Danilem ovládl jejich tým Triple Threat v roce 2017 ASOBP a v loňském roce GSOBP. Ve finále si srbský válečník poradil se Scorem z Rakouska, který uhrál pro domácí výběr vůbec nejlepší výsledek na letošním evropském šampionátu.

Tři zápasy ve skupině čekalo na celkem 216 účastníku. Postup si zajistilo nejlepších 96 hráčů. Aleš Vyterna, ani Patrik Vaněk v základní části nedokázali ani jednou zvítězit a skončili tak na děleném 189. místě. Martin Klokan a David Lorenc dokázali vyhrát jeden zápas a po skupině jim patřilo konečně 121. místo. Pět bodů po základní části měl na svém kontě Matěj Kokoška, který se umístil před branou PlayOff na děleném 98. místě. Nejlépe si v singlu vedl Lukáš Vyterna, který s počtem 7 bodů obsadil 65. příčku.

Lukáš si v prvním kole Play Off dokázal poradit s Diffenem z RPM. Následně ho v druhém kole vyřadil Marki a jeho cestu turnajem zastavil v Losers Bracketu hráč T6340. Lukášovi každopádně patří velká gratulace za zdatnou reprezentaci. Vyzdvihnout taky musíme velkou výhru Martina Klokana v základní části, který dokázal po fantastickém výkonu přehrát vítěze mistrovství Evropy z roku 2016 a účastníka mistrovství světa – Manua! Čeští hráči mají velký potenciál, těšíme se opět příští rok!

Největší bitva o Vegas přišla na řadu v sobotu. Vítěz turnaje 2v2 se kvalifikoval na mistrovství světa a na cestu mu organizátoři přibalili stovky Euro v podobě travel-money. CupKiller dokázali dokončit nejtěžší možnou misi – obhájit prvenství. To se jim po neskutečných výkonech v Play Off taky povedlo. Tento německý tým z bavorského klubu 1. BPC Emmering si ve finále hravě poradil se švýcarským gigantem Team OT a opět pro sebe ukořistil ticket na World Series of Beer Pong. Velká gratulace. O třetí místo si to rozdaly dva srbské týmy Triple Threat a Mind Games. Zápas skončil lépe pro první jmenovanou dvojici, která si tak zajistila start na letním německém turnaji.

I České týmy předvedly v Innsbrucku heroické výkony. Kromě nováčků – Vychlazeného větrníku, dokázaly všichni v základní skupině vyhrát alespoň jeden zápas. Banditas, Drbu Vrbu, Mrazíci a Tommy-Gun tak po základní skupině obsadili, konečné, dělené 127. místo. Cukrovíčka a The Players dokázali postoupit do vyřazovací části.

David Lorenc a Martin Vavřík (The Players) se v prvním zápase Play Off potkali s týmem Pool Fiction, který je však poslal do Losers Bracketu. Tam se však kluci zvedli a dokázali v prvním zápase porazit Chugi FC a ve druhém silný výběr Lucky Punch. Nad jejich síly byl až ve třetím kole FSV Spreitzwaessersche. Cukrovíčka kvůli menšímu počtu bodů musela ještě do prvního předkola Play Off, kde si hladce poradila s Roodle Booms. V dalším kole je však čekal kalibr nejvyšší – Cup&Cupper. Kluci z Vodokrt však předvedli jeden z nejlepších výkonů ve své hráčské kariéře a mistry Evropy z roku 2016 poslali v turnaji do pavouka poražených. Další zápas už však Cukrovíčka vyhrát nedokázala – WeAreAllreadyDrunk se na jejich úkor probojoval do dalšího kola. Cukrovíčka chtěla ještě zabrat v Losers Bracketu, ale po třech prodlouženích s týmem BP Rieberg Heavy Favourites se s turnajem musela rozloučit. Nicméně obrovská gratulace a velká pýcha patří zaslouženě právě těmto dvěma týmům, které se v konečném pořadí umístily na děleném 33. místě, což je historicky nejlepší umístění pro český Beer Pong. Díky kluci! Věříme, že příští rok budeme ještě silnější.

Los singlu mužské části evropského šampionátu.

Mistrovství Evropy v rakouském Innsbrucku už klepe na dveře. Dnes začíná v Hafenu party turnaj Random 2v2 a v pátek se muži a ženy setkají v singlech. Dámská část má velmi slušné zastoupení, my však aktuálně známe los základní části kategorie mužů. Do té se zapojí neuvěřitelných 216 hráčů a hrát se bude na 54 stolech. V základní části sehrají všichni hráči 3 zápasy na 10 kelímků. Nejlepších 96 pak postoupí do dvojitého Double Elimination Play-Off. Vítězové každé části pavouka se proti sobě utkají v best of 3 zápase.

Dočkáme se jednoho velmi pikantního souboje už v základní části. Poprvé v historii se proti sobě utkají dva čeští hráči. Ve třetím kole skupiny B bude na stole 17 hodně horko. Své síly změří v singlu Matěj Kokoška (Cukrovíčka – vítěz ligy) a Lukáš Vyterna (Drbu Vrbu – poslední vítěz turnaje). Martin Klokan (Cukrovíčka) se naopak hodně zapotí v kole druhém na stole číslo 40. Jeho soupeřem totiž bude Mistr Evropy a dvojnásobný účastník mistrovství Světa, Manu! z Die BierAthleten, s kterými jsme dělali rozhovor na konci roku 2017. (zde) Držíme palce všem borcům a přejeme hodně štěstí!

Pozn.: Po kliknutí na soupeře můžete najít jeho profil a ocenění v rámci turnajů pod hlavičkou European Series of Beer Pong.

Kompletní los:

Round Table Player A Player B Start Time
1A 6 Paťour vs DonVito 17:15
1A 7 Lory vs Zotya 17:15
1B 2 Standa vs LukSala 17:40
1B 5 LukVyt vs Seboo 17:40
1B 15 AleVyt vs RPM Lax 17:40
1B 23 Koky vs DaBulle 17:40
1B 33 Skippy vs Kride 17:40
2A 27 Lory vs xBenny 18:05
2A 11 Paťour vs Phillysummer 18:05
2B 20 LukVyt vs 86er 18:30
2B 40 Skippy vs Manu! 18:30
2B 50 Koky vs hasler 18:30
2B 5 AleVyt vs Palmer 18:30
2B 8 Standa vs Ököb 18:30
3A 28 Lory vs TripleG 18:55
3A 42 Paťour vs The Dreamkiller 18:55
3B 4 Skippy vs Striker17 19:20
3B 17 Koky vs LukVyt 19:20
3B 35 AleVyt vs Michi Geser 19:20
3B 37 Standa vs Fauer 19:20

BPC Pilsen přeje všem krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2019

Přichází závěr roku a s ním i pohodové období kolem Vánoc. Rok 2018 se také pomalu chýlí ke konci a my Vám za Beer Pong Club Pilsen chceme popřát úspěšný start do toho nového. Obklopte se lidmi, na kterých Vám záleží a zachovejte pohodu v hlavě a úsměv na tváři, i když to občas vypadá, že život je samá hrana.

Začátek roku se pro nás nesl ve znamení velkých věcí, v prosinci se zrodila myšlenka, v lednu proběhla realizace a v únoru světlo světa spatřil první sportovní Beer Pongový klub v České republice, jehož podobu znáte dnes. Začátky byly poměrně úsměvné a hodinové diskuze patřily například detailní podobě našeho loga. Pro zajímavost se můžete podívat z jakých návrhů jsme našeho lva „poskládali“.

Vůbec první turnaj pod záštitou BPC jsem zorganizovali na začátku ledna a do Bílého Medvěda jsme narvali 4 stoly. Systém klasických skupin a bodování nám s odstupem času přišel nedokonalý, a proto jsme se rozhodli inspirovat v zahraničí. Zapisování do laminované tabulky také nebylo úplně ideální a turnaj tak prošel „modernizací“ i po vizuální stránce. Čtyři zápasy ve skupině, jedna tabulka a nejlepších 16 postupovalo do Play Off. To vše jsme ještě v úplně nedokonalé podobě předvedli v březnu na druhém ligovém kole, kde se už hrálo na šesti stolech. Další turnaj v naší režii už byl, dovolím si tvrdit, na velmi dobré úrovni a srovnatelný s tím, co předvádíme dnes. Do pozadí musela jít Favákama oblíbená Shooting Challange, ale vzhledem k náročnosti organizace to byla opravdová nutnost. Nicméně pokud by měl někdo zájem se o ní během turnaje starat, jejímu návratu se nebráníme. 🙂

Na co si osobně hodně potrpím, a co mě baví sledovat, jsou záznamy z finálových zápasů. I tady je vidět obrovský posun především po Vaší, hráčské kvalitě. 🙂  První dva finálové duely trvaly přes 20 minut, teď už se nejlepší dvojice týmů zřídkakdy přehoupne přes 10. Dvacet minut mi nebude vadit, až z toho bude půlka odehraná v prodloužení. Mnohé týmy k tomu mají v některých zápasech už celkem blízko. To je i takové jedno mé přání do sezóny 2019. Překonat celkový počet prodloužení za loňský rok už v první polovině sezóny.

Co se musí ještě zlepšit, je samozřejmě celková konzistence výkonu našich týmů. To jsme mohli pozorovat i na zahraničních štacích, které jsme za celý rok objeli. Ať už to bylo na začátku roku mistrovství Evropy, turnaj v Rakousku na jaře nebo letní a podzimní akce v Německu. Onu propast mezi naším a zahraničím Beer Pongem pocítíme už možná na dalším evropském šampionátu. Nebo ne? 🙂

Co se bude dít v novém roce je samozřejmě čistě na nás. Důležité je zachovat si prvotní myšlenku tohoto sportu a končit každý zápas tradičním potřesením ruky. Respekt k soupeři musí být na prvním místě, ale koneckonců je vždycky jedno, kdo proti Vám stojí na druhé straně, vždycky tam totiž bude jenom 10 kelímků. 🙂

Klidně prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2019 přeje Beer Pong Club Pilsen.

Drbu Vrbu se kvalifikovali na ME. Cukrovíčka převzala pohár pro vítěze ligy.

Večer natřískaný vavříny byl k vidění v hale Bílého Medvěda, páteční večer 14. prosince. Do turnaje bylo v osm hodin večer přihlášeno 30 dvojic, které měly svést souboj v kvalifikaci na mistrovství Evropy. To se koná v rakouském Innsbrucku první lednový víkend nového roku. Než se však rozehrály první zápasy, čekala nás jedna milá povinnost. Matěj Kokoška a Martin Klokan převzali z rukou Veroniky Husákové nádherný putovní pohár pro vítěze ligy. Oba borce už v tabulce nemohl ani teoreticky předstihnout žádný tým, a tak bylo hned na začátek co slavit. Cukrovíčka se tedy jako vítěz ligy kvalifikovala na evropský šampionát, převzala ceny od Snowbitche, obdržela unikátní památeční poháry pro každého člena týmu a jako další bonus si mohou kluci v pivovaru U Lenocha vyzvednout 50l soudek. Poháry, merch a další pivo čekalo i na druhé a třetí místo naší ligy. Na rozuzlení jsme si však museli počkat až do posledního zápasu. Nejlepší výchozí pozici měli na druhém místě Grooti s náskokem 15 bodů na třetí Šunky. Na čtvrtém místě s odstupem šesti bodů byly Tommy-Gun, pátou příčku zaujímal Deepthroat a šesté místo Banditas. Tyhle týmy měly ještě teoretickou šanci uspět v rámci ligy a dosáhnout na kýženou top trojku.

Před 10. kolem

[team_standings id=“3464″ title=““ number=“6″ columns=“p,w,otw,l,otl,nineonesix,a,percent,points“ show_team_logo=“1″ show_full_table_link=“0″ align=“none“]

Po 10. kole

[team_standings id=“37″ title=““ number=“6″ columns=“p,w,otw,l,otl,nineonesix,a,percent,points“ show_team_logo=“1″ show_full_table_link=“1″ align=“none“]

Na skvělé ceny se však mohly těšit všechny týmy, také v rámci desátého ligového turnaje. I tady na vítěze čekala vstupenka na Evropu, unikátní poháry, medaile, merch od Snowbitche a k tomu všemu 50l sud piva. Třicet týmů tak mělo další obrovskou motivaci k tomu uspět na „horké“ plzeňské půdě. Týmy měly navíc možnost vyzkoušet si, jak se hraje na profesionální úrovni. Turnaj se totiž odehrával ve stylu Las Vegas s kelímky od americké asociace BPONG.com, s kterými se hraje na mistrovství Světa.

Týmy v základní části sehrály čtyři zápasy s náhodně vylosovanými soupeři. Kompletní třicítku jsme pak seřadili bodle, bodů, skóre a nastřílených kelímků do jedné tabulky a nejlepších šestnáct postoupilo do vyřazovacích bojů.

[team_standings id=“3463″ title=““ number=“20″ columns=“p,w,otw,l,otl,nineonesix,a,percent,points“ show_team_logo=“1″ show_full_table_link=“1″ align=“none“]

Nejlépe v úvodních kolech váleli kluci ze Sedlčan. Tým Drbu Vrbu dokázal vyhrát všechny své zápasy a s úctyhodným skóre se usadil na prvním místě. Bez porážky se do Play Off kvalifikovaly ještě další čtyři týmy. Druhá příčka patřila Strojařům, kteří měli stejně bodů a dokonce stejné skóre jako třetí Tommy-Gun. Ze čtvrtého místa postoupili do Play Off Milan s Verčou a jejich Okey-Dokey!. Skvěle si v základní části počínal také Tomáš s Nikčou, We Are Groot nasbírali 11 bodů, protože jedno jejich utkání s Bílými Tygry muselo rozhodnout až prodloužení.

Na šestém místě se s devíti body usadili Mrazíci, kteří ve skupině prohráli jen o 1 kelímek s Marťou a Romčou (Tommy-Gun). Hned sedm týmů nasbíralo v základní skupině 9 bodů a seřadit je tak muselo skóre. Hořkost porážky poznaly také Šunky, které taky prohrály s Tommy-Gun dokonce o pět kelímků. (Tahle prohra kluky vzhledem k dalšímu vývoji turnaje bolela dost možná nejvíc) Na osmém místě BP Tigers nestačili jen na Strojaře. Devátí Rickaholics stejně jako desátí Banditas na Mrazíky. Vítěz ligy, Cukrovíčka prohrála o pět kelímků s Ovcí. Dvanácté místo patřilo Vitaminu B, který padl o 1 kelímek s Okey-Dokey!.

Osm bodů, tudíž dvě výhry + vítězství v prodloužení si na své konto připsali třináctí Brothers from Another Mothers. Již zmínění Bílí Tygři měli bodů sedm za dvě výhry a prohru v prodloužení. Patnácté místo za šest bodů ukořistily Jahody a poslední postupová příčka patřila díky lepšímu skóre Deepthroutu.

Osmifinále nabídlo hned několik zajímavých soubojů. Nejhůře se však hrálo na stole Rickaholicks, kteří proti sobě měli jen jednoho člena BP Tigers. Jeho parťák si totiž po základní skupině nepochopitelně odešel a Petr tak musel zápas odehrát sám. Nutno však podotknout, že si vedl více než dobře a za výsledek 8:10 z jeho pohledu se nemusí vůbec stydět. Cukrovíčka, vítěz základní části, zase svedli souboj s Grootama, kteří už v době osmifinále věděli, že druhou příčku v lize na 100% uhájí. Zápas prvního s druhým Pilsen League 2018 vyzněl lépe pro šampióny a Grooti se tak s turnajem museli po porážce 10:9 rozloučit. Tuhou bitvu sehráli také vítězové posledního turnaje – Mrazíci, kteří také o jeden kelímek skončili. Na jejich úkor se do dalších bojů probojoval Vitamin B. Odplatu za základní část si proti Tommy-Gun chtěli vychutnat Bílí Tygři, ale i první duel Play Off vyšel lépe pro nejlepší Ladies team, který si tímto zápasem zajistil s pozici v tabulce před Šunkama. Ty totiž nedokázali přestřílet Banditas, kteří naopak postupem do další fáze dále živili šanci na třetí příčku. I vítěz základní části, Drbu Vrbu, se dokázal bez větších problémů dostat do dalšího kola, Deepthroat bratři Vyternovi přehráli o tři kelímky. Předposledním týmem, který se probojoval z první vyřazovací fáze byli Strojaři, kteří se až překvapivě trápili s JahodamaOkey-Dokey! se po vydařených zápasech ve skupině také těšili na boje v Play Off, ale Brothers from Another Mothers měli v turnaji větší plány a po výsledku 10:7 se i oni ocitli mezi nejlepší osmičkou.

Tam je čekal největší kalibr, Cukrovíčka. Borci co na začátku turnaje převzali obrovský putovní pohár pro vítěze vzbuzují respekt u každého soupeře. Bráchové od jiných mam se však nezalekli a dopřáli Cukrovíčkům jejich poslední zápas letošní sezóny. Rickaholicks, kteří se v prvním kole trápili s jedním hráčem nemohli mít absolutně žádnou šanci proti rozjetým Drbu Vrbu po debaklu 10:4 se z turnaje poroučeli. Další super výkon podal také Vitamín B, který se poprvé probojoval do semifinále. Tommy-Gun se tak po prohře 8:10 museli rozloučit, a vyčkávat na další vývoj turnaje. Banditas totiž zvládli lépe závěr čtvrtfinále proti Strojařům a i oni tak stále živili šanci na ligovou bednu.

To si mohli zajistit výhrou v semifinále, ale oproti předchozímu zápasu měli závěr naopak slabší. Vitamíni se tak po skvělých výkonech ocitli už ve finále turnaje. Tam je nemohl doplnit nikdo jiný než Drbu Vrbu, kteří si svou slabší chvilku pořád ještě šetřili. Brothers From Another Mothers se tak po prohře 10:8 museli spokojit pouze se zápasem o třetí místo. Tam se jim náramně vyvedl začátek, ale závěrečná část zápasu patřila Banditům, kteří se tak mohli radovat alespoň z bronzových medailí. Finálový duel nabídl ze začátku skvělý Beer Pong, oba týmy pak měly na závěrečnou šestku slabší chvilku, ale Drbu Vrbu se z ní skvělou sérií, narozdíl od Vitamínů dokázali dostat a mohli se tak radovat z triumfu v turnaji.

Děkujeme všem třiceti týmům, kteří se přišly porvat na závěrečný turnaj sezóny. Na mistrovství Evropy se tak pojedou podívat bráchové Vyternové, kteří krom dalších cen získali také 50l sud od baru Bílej Medvěd. Těšíme se na Vás už v lednu, kdy nás čeká 1. kolo Pilsen League 2019.

[tournament_bracket 3497]
[tournament_winner 3497]